En Güncel Emlak haberleri
Forum Çamlık Alışveriş Merkezi

Forum Çamlık Alışveriş Merkezi

İzmir'deki Forum Bornova ve Mersin'deki Forum Mersin alışveriş merkezlerini faaliyete geçiren Multi Turkmall, Denizli'deki Forum Çamlık alışveriş merkezini açmaya hazırlanıyor.

Forum Çamlık, Ege'nin önemli kültür merkezlerinden biri olmaya aday olan Denizli'de kendine özgü mimarisiyle dikkat çekiyor.


Multi Turkmall’un 2008'de açacağı Forum adlı alışveriş merkezlerinden ilki olan Forum Çamlık, 34 bin metrekarelik kiralama alanı ve 1000 araç kapasiteli otoparkla hizmet verecek. Üç katlı alışveriş merkezinde 7 salonlu sinema da yer alacak. Forum Çamlık'ta tekstilden gıdaya, ev dekorasyonundan elektroniğe, sinema ve eğlence alanlarından kafe ve restoranlara kadar her türlü hizmet verilecek. Dört yönden girişi olan alışveriş merkezine yılda 7 milyon ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

 

Forum Çamlık, ulusal ve uluslararası markaların yer aldığı alışveriş alanlarının yanı sıra eğlence alanlarına da sahip bir buluşma noktası olarak planlandı. Kent merkezinde, Demokrasi Meydanı'nda konumlanan Forum Çamlık'a ulaşım, önündeki döner kavşak ve kentin güneyinde yeni yapılan ana yollar sayesinde kolayca sağlanabilecek.

 

İspanyol mimar tasarladı

Konsept tasarımı Hollandalı T+T Design tarafından geliştirilen Forum Çamlık'ın mimarisi İspanyol Chapman Taylor imzasını taşıyor. Forum Çamlık’ın tasarımı bölgenin kendine özgü ve zengin mimari unsurlarından esinlenilerek hazırlandı. Cephelerinde Denizli travertenleri, mermer gibi bölgeye has doğal taşların kullanıldığı Forum Çamlık’ta küçük havuzlar, meydanlar, sanat eserleri ve zengin peyzaj alanları bulunuyor.

 

Sanatla iç içe

Forum Çamlık'ın farklı noktalarında sanat eserleri de yer alacak. Türk sanatının önde gelen sanatçıları; ressam ve heykeltıraşı Hanefi Yeter, cam sanatçısı Pelin İnal, heykeltıraş Eyüp Öz, heykeltıraş Kazım Karakaya ve mozaik sanatçısı Ekrem Özen'in Forum Çamlık'a özel olarak tasarladıkları sanatsal obje, heykel ve rölyef çalışmaları alışveriş merkezinin çeşitli yerlerinde sergilenecek. Forum Çamlık'ta ayrıca yıl boyunca müzik dinletisi, imza günü, söyleşi, seminer ve festivaller düzenlenecek.

 

Forum Çamlık'ta yer alan markalardan bazıları:

Migros hipermarket, Cinebonus sinemaları, Boyner, Teknosa, L.C. Waikiki ve Mudo, Benetton/Sisley, Bimeks, Damat Tween, Deichmann, D&R, Esse, İpekyol, Kiğılı, Koton, Lacoste, Network, Pierre Cardin, Playland, Seven Hill, Tommy Hilfiger, Toyzz Shop, Vero Moda, Yeşil Kundura...

 

Forum Çamlık'ın künyesi

Proje geliştirme: Multi Turkmall

Yatırımcı: Multi Turkmall

Konsept: T+T Design

Mimari: Chapman Taylor

Perakende alanı: 24 bin metrekare

Süpermarket alanı 4 bin 500 metrekare

Restoranlar: 2 bin 200 metrekare

Eğlence alanı: 800 metrekare

Sinema salonları: 2 bin 500 metrekare


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yapan Firma: emlakhaberleri
Proje Telefonu:
Tıkla Mail Gönder: info@emlakhaberleri.com
25-04-2009
Bu haber toplam 19524 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?