En Güncel Emlak haberleri
Acity Outlet Ankara

Acity Outlet Ankara

Ankara Yenimahalle’de 72 milyon dolara inşa edilen Acity Outlet alışveriş merkezi, 140 mağaza ve 1500 kişilik çalışanı var.

Acity Outlet Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurtuluş, Ankara-İstanbul yolu üzerinde şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer alan alışveriş merkezinde düzenlediği basın toplantısında alışveriş merkezlerinin Türkiye’nin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatındaki ağırlığını her geçen gün artırdığını söyledi.


Hüseyin Kurtuluş, son 5 yıl içinde açılan alışveriş merkezlerine bağlı olarak neredeyse Türkiye’ye gelmeyen uluslararası marka kalmadığını belirterek, yalnızca uluslararası markaların değil, ulusal markaların da bu gelişme dalgasından nasibini aldığını ifade etti.

 

Alışveriş mağazacılığının, büyüme ve markalaşmanın en etkin yolu haline geldiğine dikkat çeken Kurtuluş, şunları söyledi:

"Perakendenin yıldızı en çok parlayan sektör haline gelmesinde alışveriş merkezlerinin büyük rolü var. Ancak bu aşamadan sonra alışveriş merkezlerinin fark yaratan projeler olarak hayata geçirilmesi gerekiyor. İşte bu noktada Acity Outlet’in farkı ortaya çıkıyor. Acity Outlet hem mağazalarıyla hem de ziyaretçileriyle kazan-kazan ilişkisi kurmayı benimseyen bir merkez olacak. Marka ve ürün karmamızı da bu anlayışla oluşturduk.”

 

Acity Outlet’te ziyaretçilere nitelikli bir sosyal alan sunmanın yanı sıra arzu ettiği dönemde, arzu ettiği fiyat aralığında alışveriş imkanı sağladıklarını vurgulayan Hüseyin Kurtuluş, pek çok yenilikle de sektöre yeni bir soluk getirdiklerini söyledi. Kurtuluş, şöyle devam etti:

 

“Yalnızca mağazaların değil ziyaretçilerin de azami fayda elde etmesini hedefleyen mağazalarıyla Acity Outlet çok özel bir alışveriş merkezi. Acity Outlet pek çok ilke imza atıyor. Örneğin Türkiye’nin en büyük iki büyük mağazası olan Boyner ve YKM ilk kez aynı çatı altında bir araya geliyor. İlk kez Starbucks gibi uluslararası bir marka Acity’de sabah 07.00’den gece 01.00’e kadar hizmet verecek."

 

Mısır Çarşısı'nı Ankara'ya taşıdı

Tommy Hilfiger'ın Ankara’daki ilk outlet'ini Acity’de açtığını kaydeden Hüseyin Kurtuluş, daha sonra şu bilgileri verdi:

"Fransız ayakkabı markası Reno Shoes da ilk kez Acity Outlet’te yer aldı. Ulusal ve uluslararası pek çok marka ilk outlet mağazalarını Acity’de açıyorlar. İlk kez bir alışveriş merkezi tiyatro, nikah salonu ve toplantı merkezi gibi sosyal hizmetleri buluşturuyor. İlk kez bir alışveriş merkezi bulunduğu lokasyonun yerel markalarına ve girişimcilerine kucak açıyor. Bunların yanında Acity Outlet buz pateni pistiyle genel trendleri takip ederken, merkezin tam kalbine konumlandırdığı Ankara Mısır Çarşısı'yla geleneksel alışveriş kültürü ve zevkini de ziyaretçilerinin hizmetine sunuyor. Ankara’ya getirdiğimiz Mısır Çarşısı konseptinin çok büyük ilgi göreceğinden ve Ankara’nın özel ayların yeni buluşma noktası haline geleceğinden hiç şüphemiz yok.”

 

Kaybolmadan alışveriş

Hüseyin Kurtuluş, Acity Outlet inşaatının 14 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını, akıllı bina teknolojisiyle de mağazalara ve ziyaretçilerine güvenliği, keyfi ve kolaylığı aynı anda sunduğunu söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Acity, kaybolmadan gezilebilen koridorlar, gün ışığındaki yiyecek katı ve ferah biçimde tasarlanmış hizmet alanlarına sahip. Ayrıca terasıyla açıkhava keyfi sunuyor. Acity, alışveriş merkezleri zincirine katılan yeni bir halka olmak için değil, Türkiye’de alışveriş merkezlerinin geldiği noktayı farklılaştırmak için yola çıktı. Mağazalarımızın kazancını önemsiyoruz, ziyaretçilerimizin mutluluğunu ve sağladığı faydayı önemsiyoruz, ortaya koyduğumuz hizmetin ve kalitenin alışveriş merkezleri standardını belirlemesini istiyoruz. Pastadan daha çok pay alma çabası yerine pastanın geliştirilmesi gibi bir vizyonumuz var”. 

 

72 milyon dolara maloldu

- Ankara Yenimahalle’de inşa edilen Acity Outlet, 50 bin metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor. 

- Acity Outlet 22 bin metrekare kiralanabilir alana sahip

- 14 ayda inşa edilen Acity Outlet 72 milyon dolara mal oldu.

- Toplam 5 katlı olan ve 140 mağaza bulunan Acity Outlet’te bin 500 kişi çalışacak.

- Acity Outlet, 300’ü kapalı olmak üzere toplam 1450 araçlık otoparka sahip.

- Türkiye’nin en büyük iki department store’u olan Boyner ve YKM ilk kez aynı çatı altında bir araya geliyor

- Yalnızca mağazaların değil ziyaretçilerin de faydasını maksimize etmeyi hedefleyen shop mix’iyle Acity Outlet çok özel bir alışveriş merkezi.

- İlk kez Starbucks gibi uluslar arası bir marka Acity Outlet’te sabah 07.00’den gece 01.00’e kadar hizmet veriyor.

- İlk kez bir alışveriş merkezi tiyatro, nikah salonu ve toplantı merkezi gibi sosyal hizmetleri buluşturuyor.

- İlk kez bir alışveriş merkezi bulunduğu lokasyonun yerel markalarına ve girişimcilerine kucak açıyor.

 

140 mağaza var

Yatırımcı: A1 GRUP

Konum: İstanbul yolu

Açılış tarihi: 05.04.2008

Kiralama danışmanı: Hüseyin Kurtuluş

Mimari proje: Uğur Kınık

Statik proje: Sabri Kuşçu

İnşaat şirketi: Ender İnşaat A.Ş.

Arsa alanı: 40.000 m2

Toplam kapalı alan: 50.000 m2

Kiralanabilir toplam alan: 22.000 m2

Kat sayısı: 5 kat

Toplam mağaza sayısı: 140 adet

AVM girişleri: 3 adet giriş

Otopark kapasitesi: 1500 araç

Yürüyen merdiven sayısı: 4 adet

Ortalama kira (m2): 35 euro


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yapan Firma: emlakhaberleri
Proje Telefonu:
Tıkla Mail Gönder: info@emlakhaberleri.com
25-04-2009
Bu haber toplam 64422 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?