En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » 18.03.2018 07:54
Şanlıurfa Belediyesi'nden İki Yapay Şelale

Şanlıurfa Belediyesi'nden İki Yapay Şelale

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Akabe TOKİ Konutları ve Esentepe Mahalleleri'nde yapay şelale inşaatlarına başlandığını bildirdi.

Kırıkçı, yaptığı açıklamada, 1 ay içerisinde tamamlanması planlanan şelalelerin yaklaşık 200 bin TL'ye mal olacağını belirtti.

Şelalelerin tamamlanmasıyla Gaziantep ve Diyarbakır istikametinden şehre girenlerin güzel bir görüntüyle karşılaşacağına değinen Kırıkçı, açıklamasında şunları kaydetti:

"Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da ifade ettiği gibi kentin yeni vizyonu 3 S formülü. Yani (Su, Sur ve Sokak Şehri Şanlıurfa). Bu vizyona uygun olarak kentin 2 farklı giriş noktsında şelale yapımına başlandı.

Bunlardan birincisi Şanlıurfa-Gaziantep Karayolunun TOKİ konutları mevkisinde yapılıyor. Doğal kayaların kullanıldığı 250 metre uzunluğundaki şelale karayoluyla kente giriş yapan yerli ve yabancı turistler için güzel bir görüntü oluşturacak. Şanlıurfa-Mardin Çevreyolu üzerinde yeni açılan otogarın yakınlarında yapılan diğer şelale de 100 metre uzunluğunda olacak ve bu güzergahtan geçenlere farklı bir görüntü sunacak."


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Şanlıurfa Merkeze 1.700 Kişilik Şehir Hastanesi Yapılacak


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da katıldığı toplu açılış töreninde Şanlıurfa'nın merkezinde 1.700 kişi kapasiteli bir şehir hastanesi yapılacağını açıkladı..

 

Şanlıurfa'daki Rabia Meydanı'nda toplu açılış törenine katılan ve burada açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplam yatırım bedeli 600 milyon lirayı bulan 58 kalem eser ve hizmetin açılışını gerçekleştirdiğini ayrıca Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde 800 yataklı devlet hastanesinin de açıldığını söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 200 yataklı hastaneden Eyyübiye'deki 800 yataklı modern eğitim ve araştırma hastanesine geçtiklerini ayrıca Şanlıurfa'nın merkezinde bir de bin 700 yataklı bir şehir hastanesinin inşasına başlanacağını ve bu hastanenin de tahmini 2-3 yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'nın ilçelerinde çeşitli sağlık yatırımlarının yanı sıra 440 derslikli 20 ilkokul, ortaokul ve lise inşaatlarıının tamamlandığını,  Harran Üniversitesinde yapımları tamamlanan araştırma laboratuvarı, araştırma-geliştirme merkezinin kullanıma açıldığını, Kredi ve Yurtlar Kurumunun Osmanbey Kampüsü'nde bin kişilik, Birecik'te ise 300 kişilik iki ayrı öğrenci yurdunun da bugün hizmete açıldığını sözlerine ekledi.
09-03-2011
Bu haber toplam 6813 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?