En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » 17.03.2018 14:29
Modoko'nun müşteri sayısı arttı

Modoko'nun müşteri sayısı arttı

KDV indirimi uygulaması sonrası aylık ortalama 50 bin olan Modoko'ya mobilya almak için gelen müşteri sayısı yüzde 35 oranında arttı
Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Etem Özçelik, KDV indirimi uygulaması sonrası aylık ortalama 50 bin olan Modoko'ya mobilya almak için gelen müşteri sayılarında yüzde 35 oranında artış tespit ettiklerini ve bunun ileri ki günlerde satışlara yansımasını beklediklerini bildirdi. 7 milyar dolara ulaşan mobilya pazarında bugün 1,3 milyar doları aşkın ihracat yapıldığını dile getiren Özçelik, şunları kaydetti:
KDV indirimi, üreticilerin ellerindeki 1,5 milyar TL'ye ulaşan stokları eritmesine yardımcı oldu. Kampanyalara rağmen yüzde 35'e varan talep daralmasıyla zor bir dönemden geçen mobilya sektörüne nefes aldırdı. KDV uygulaması sonrası aylık ortalama 50 bin olan Modoko'ya mobilya almak için gelen müşteri sayımızda yüzde 35 oranında artış tespit ettik. Bunun ileri ki günlerde satışlara yansımasını bekliyoruz.

Etem Özçelik, 30 bini aşkın kişinin çalıştığı Modoko'da firmaların işçi çıkarmadığını, KDV düzenlemesinin etkisi göz önünde bulundurularak istihdam konusunda mümkün olduğunca çalışanların lehine uygulamalar yapılması konusunda yönetim olarak kararlı olduklarını ifade etti. Özçelik, krizin başlangıcından bu yana Modoko'da münferit bir kaç olay dışında, mağaza kapatan iş yeri olmadığını da bildirdi.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
30-04-2009
Bu haber toplam 5322 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?