En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » 21.02.2018 21:10
EMİNEVİM SİSTEMİYLE NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

EMİNEVİM SİSTEMİYLE NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

Eminevim Türkiye'de ve Dünya'da bir ilki gerçekleştirmiştir. Sistem; faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, dilediği yerden istediği gayrimenkulü alabilmesini sağlar. Sistemin özünde imece ve yardımlaşma vardır. Eminevim sisteminin bir adı da Elbirliği Sistemidir.

EMİNEVİM SİSTEMİYLE NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

- Eminevim sistemiyle nasıl ev alırsınız maddeler halinde sıralayalım,

* Öncelikle ev alacak kişi ne kadarlık bir ev almak istediğini belirler. (Ör: 80.000 YTL)

* Daha sonra kaç ay taksit yapılacağını belirtir. ( 60 aydan 120 aya kadar)

* Taksit sayısı, aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirtir. ( 60 ay taksit = 60 kişilik grup)

* Her ay gruptaki kişilerin ödediği taksit bir ev parası eder.

* Bu sistemde ev almak için, evin toplam değeri üzerinden %10 peşinat + organizasyon ücreti ödenir.

* Peşinat + Organizasyon ücretinin ödenmesiyle sisteme giriş yapılmış olunur.

* Her ay havuzda toplanan bir ev parasıyla noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınır. Tıpkı halk arasında yapılan altın günü gibi

* Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar.

* Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar kira yardımı yapar. Çünkü evini ilk alan kişi gruptaki diğer kişilerin parasıyla ev almıştır ve henüz onlar kirada oturmaktadır.

* Yapılan kurada ilk aylarda evi çıkmayan kişiler ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendisinden önce evini alanlardan kira yardımı alır.

* İlk alanlar evin değeri üzerinden ödedikleri kira yardımıyla bir miktar fazla ödeme yapar. Sırasını bekleyenler ise kira yardımı aldıkları için evin değeri üzerinden daha az ödeme yapar.

* Bu sistemde kişi evini alana kadar kira yardımı aldığı için ödediği taksitler her ay düşer, evini aldıktan sonra ise kendinden sonra ev alacaklara kira yardımı yapacağı için taksitleri bir miktar yükselir.

* Evini alan kişinin taksitleri bir miktar artar ve taksit bitimine kadar herhangi bir artış olmadan sabit ödeme yapar.

* Taksit sayısının yarısına kadar yapılan çekilişte evi henüz çıkmamış kişiler daha fazla bekletilmez ve tamamının evi taksit sayısının tam ortasında teslim edilir. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez. En son alan kişi taksit sayısının yarısında evini alır.

* Belirlenen kesin teslim tarihinde ev teslim edilir.

* Daha sonra müşteri; kalan taksitleri sabit bir şekilde, kendi evine geçerek öder.

EMİNEVİM SİSTEMİYLE EV ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Çok fazla avantajı bulunan bu sistemden önemli gördüklerimizi maddeler halinde sıralayalım,

* Taksitler faizsizdir. Organizasyon ücreti dışında fazladan herhangi bir ücret ödenmez.

* Bu sistemde Faiz ödemeden ilk aylarda ev alma şansı vardır.

* Evini bir müddet bekledikten sonra alacak olanlar o güne kadar kira yardımı alır ve evini daha ucuza mal eder.

* Türkiye'nin her yerinden, beğendiğiniz evi alabilirsiniz.

* Kendi birikiminizle alacağınız evi Eminevim size daha kısa sürede teslim eder.

* Bu sistem sizi tasarrufa yönlendirir.

* Taksitler evinizi alana kadar düşer, evinizi aldıktan sonra borç bitimine kadar sabitlenir, hiçbir şekilde artmaz.

* İstediğiniz her an evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz.

* Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

* Zorunlu hallerde sistemden ayrılmanız gerekirse o güne kadar ödemiş olduğunuz rakamı alabilirsiniz.(Organizasyon ücreti iade edilmez)

* Teslim tarihinde kişi kendi evine geçeceği için kiradan kurtulur ve evini ucuza mal eder.

* Eminevim evini alan kişinin borcu bitene kadar teslim edilen eve satılamaz koyar. Böylelikle bütün müşterilerinin hakkını korumuş olur.

EMİNEVİM SİSTEMİNDE TAKSİTLER ÖDENMEYİNCE NE OLUR?

- Taksitler, her ayın 1 i ile 20 si arasında ödenmelidir. Müşteri, aylık ödemesi gereken taksitleri ödemez ya da geciktirirse iki farklı uygulama ile karşılaşır bunlardan birincisi, ödemediği ay kadar teslim tarihi ileri atılır. İkincisi ise ödenmeyen taksitlere küçük miktarda gecikme cezası yansıtılır.

EMİNEVİM SİSTEMİYLE ALINAN KONUTUN BORCU VADESİNDEN ÖNCE KAPATILABİLİR Mİ?

- Evini teslim almış bir kişi dilediği zaman kalan borcunu kapatabilir. Bu işlem sırasında fazladan herhangi bir bedel ödemek zorunda kalmaz.

EMİNEVİM SİSTEMİYLE ALINAN KONUT KİRAYA VERİLEBİLİR Mİ?

- Alınan evin tapusu müşterinin adına olacağından dolayı müşteri bu gayrimenkul üzerinde istediği gibi tasarruf edebilir. Kiraya verebilir veya başka şekilde kullanabilir. Yalnız borç bitimine kadar alınan eve satılamaz kaydı konulacağı için ev satılamaz.

EMİNEVİM SİSTEMİ HER TÜRLÜ GAYRİMENKUL İÇİN KULLANILABİLİR Mİ?

- Eminevim sistemi ile ev,arsa,iş yeri başta olmak üzere her türlü gayrimenkul alınabilir.

EMİNEVİM SİSTEMİNİN KONUT KREDİSİ, MORTGAGE VE DİĞER EV ALMA YÖNTEMLERİNDEN FARKI NEDİR?

- Birçok fark sayılabilir ancak bunların en başında; faizsiz bir sistem olması, her bütçeye göre seçenekler sunması, Türkiye'nin her yerinden ev alınabilmesi, Kirada olanlar için kira yardımı yapması, ev alacak kişiye ödemelerinde kolaylıklar sağlamasını sıralayabiliriz.

EMİNEVİM SİSTEMİNDE KİRA YARDIMI NASIL OLUYOR?

- Eminevim, ev almak isteyen müşterileri arasında adaletin sağlanması amacıyla kira yardımı uygulamasını Türkiye'de ilk ve tek olarak başlatmıştır. Kira yardımını bir örnekle açıklayalım: 100 kişinin Eminevim'den ev almak istediğini farz edelim. 100 kişilik bir grup meydana getirilir. 100 kişi arasında tıpkı altın günlerinde olduğu gibi noter huzurunda sıralama tespiti yapılır. her ay bir müşteri evini alır. ilk aylarda evine kavuşanlar avantajlı, son aylarda evini alanlar dezavantajlı olmasın diye evini alan kişiler 100 kişilik grupta kendisinden sonra ev alacak kişilere kira yardımında bulunur ve aldığı eve kira yardımlarıyla beraber gerçek değerinden biraz fazla öder. Evini sonlarda alanlar ise kendisinden önce ev alanlardan kira yardımı aldığı için evini ucuza mal eder.

HERKES EMİNEVİM SİSTEMİNDEN FAYDALANABİLİR Mİ?

- Alacağı evin taksitlerini aylık olarak ödeyebilen herkes Eminevim' in sunduğu imkanlardan yararlanabilir.

EVİM GEÇ ÇIKARSA NE OLACAK?

- Eminevim sisteminde evin geç çıkması bir dezavantaj değildir. Evi geç çıkan müşterimiz o güne kadar kendinden önce evini alan kişilerden kira yardımı aldığı için evini ucuza mal eder, taksitleri her ay belirli oranda azalır. Dolayısıyla evini erken alan ne kadar avantajlı ise geç alanda bir o kadar avantajlıdır.

EV GEÇ ÇIKTIĞINDA EV FİYATLARI O GÜNE KADAR ARTAR. İSTEDİĞİM EVİ ALAMAYABİLİRİM.

- Eviniz geç çıktığında bugün düşündüğünüz evin o gün fiyatı büyük olasılıkla yükselecektir. Eminevim oluşan açığı kapatmak için iki farklı yöntem önermektedir. Bunlardan birincisi evinizi alana kadar size yapılacak kira yardımlarını ayrı bir hesapta biriktirmenizdir. Bu yöntemle o gün geldiğinde biriken kira yardımlarını ev almayı düşündüğünüz toplam rakamın üzerine ekleyip daha yüksek rakama düşündüğünüz evi alabilirsiniz. İkinci yöntem ise ilerleyen yıllarda gelirinizin de arttığını düşünürsek artan gelirinizin bir kısmıyla taksitlerinizi yükseltebilirsiniz yani almayı düşündüğünüz evin fiyatını arttırmış olursunuz.

TAKSİT ÖDERKEN SIKINTIYA DÜŞERSEK TAKSİTLERİMİZİ DONDURABİLİR MİYİZ YA DA SİSTEMDEN AYRILABİLİR MİYİZ?

Eğer taksitleri ödemekte zorlanıyorsanız veya bir kaç aylık maddi sıkıntıyla karşılaştıysanız öncelikle taksitlerinizi düşürmeyi öneriyoruz eğer bu yöntem ihtiyacınızı karşılamıyorsa taksitlerinizi dondurmayı öneriyoruz. Taksitlerinizi kaç ay dondurduysanız o kadar teslimatınızı ileri atmış olursunuz. Yaşadığınız maddi sıkıntı uzun süreli ise sistemden dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Ayrılma durumunda o güne kadar ödediğiniz taksitlerinizi, peşinatınızı ve hesabınızda biriken kira yardımlarını alarak sistemden ayrılabilirsiniz. Ayrılma işlemi yapan müşterimizin sisteme giriş yaparken ödediği katılım ücreti (%5.9) iade edilmez. Ayrılma işleminde müşteriye geri ödeme 3 ay ile 6 ay arasında Eminevim'in belirleyeceği bir günde yapılır.

TAKSİTLER SABİT Mİ ? İLERİDE EKSTRA ÖDEMELER ÇIKAR MI ?

- Taksitler evinizi alana kadar kira yardımı aldığınız için sürekli azalır. Evinizi aldıktan sonra ise sizden sonra ev alacak kişilere kira yardımı yaptığınız için bir miktar yükselir ve borç bitimine kadar sabit bir şekilde ödeme yaparsınız, hiçbir şekilde yükselmez. Teslim tarihinizde tapu ve satılamaz masrafı dışında bir ödemeniz olmaz.

NEDEN EVİMİZİ HEMEN ALAMIYORUZ?

- Türkiye şartlarında hemen teslim ev almanın yolu kredi kullanmak ya da peşin almaktır. Peşin olarak ev alabilecek kişi sayısı ülkemizde maalesef çok azdır. Kredi kullanıldığında ise evin maliyeti iki katını geçmektedir. Eminevim sistemi faizsizdir ve tamamen dayanışmadan ibarettir. Nasıl ki halk arasında yapılan altın günlerinde grubun her üyesi ilk ay alamıyor, sırasını bekliyorsa Eminevim sistemi de böyledir.

EMİNEVİMDE SADECE ÇEKİLİŞLİ SİSTEM Mİ VAR?

- Eminevim'de 3 farklı sistem vardır çekilişe katılarak ev almak bunlardan sadece bir tanesidir. Bunun dışında çekilişe girmek istemeyenler için hiç peşinatsız vadenin ortasında evin teslim edildiği teslim tarihinizi kesin olarak bildiğiniz "Vade ortası Sistem" ve peşinatı olan müşterilerimizin evini daha erken alacağı teslim tarihinizi kesin olarak bildiğiniz "Peşinatlı Erken Teslim Sistemi" vardır.

EMİNEVİM SİSTEMİNİN GÜVENCESİ NEDİR?

- Eminevim müşterisine muhtelif teminatlar sunmaktadır. Bunların başında İpotek teminat sistemli çalışması gelir. İpotek teminat sistemi, evini alan her müşterinin evine borcu bitene kadar satılamaz kaydının konmasıdır. Bu yöntemle diğer üyelerin hakkı da korunmuş olur. Müşterimiz isterse Eminevim'den ödediği miktar kadar banka teminat mektubu, teminat senedi alabilir. Eminevim piyasada güven sağlamış bir firma olup yaklaşık 55.000 bireysel ve kurumsal referansa sahiptir.

 

Kaynak: eminevim.com


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
17-04-2009
Bu haber toplam 71040 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?