En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » 24.03.2018 17:52
Bosphorus City Farklı Peyzajıyla Öne Çıkıyor

Bosphorus City Farklı Peyzajıyla Öne Çıkıyor

Bosphorus City, “Yaşayan Boğaziçi” temalı peyzaj projesi ile Boğaz’ın tüm güzelliklerini günlük yaşama taşıyor.

Bosphorus City, “Yaşayan Boğaziçi” temalı peyzaj projesi ile Boğaz’ın tüm güzelliklerini günlük yaşama taşıyor. Semtlerin karakteristik özellikleri doğrultusunda, Bosphorus City oksijen kaynağı çeşit çeşit korular, Boğaz’a uygun bitki seçimleri temaya uygun olarak planlanan özel peyzajı ile yaşamı yeşillendiriyor.

 

Her bahar İstanbul Boğazı’na başka bir güzellik katan ve Boğaz’ı taç gibi süsleyen erguvanlar, İstanbul’un ikinci boğazı olan Bosphorus City’ye de renk katıyor. Korular, özel peyzajlı sürpriz bahçeler, suların içinden yükselen erguvan ağaçları arasında yer alan Erguvan Evleri, mis kokulu bahçeler arasında yaşamınızı yeşillendiriyor.

 

Oksijen Kaynağı Erguvan, Hisar Ve Bebek Korusu   
Bosphorus City’nin akciğeri korular, erguvan, ıhlamur, meşe, akçaağaç, sığla ve çınar gibi çok sayıda ağaç türünü barındırıyor. Site sakinlerinin her türlü dinlenme, eğlenme, gezi ve spor etkinliklerine ev sahipliği yapan koruların Boğaz’a sırtını dayamış yamaçlarında, geniş çim alanları ile araç yolu boyunca ihtişamlı ağaçlar göz ziyafeti sunuyor. Yamaç bitimlerinde birbirini takip eden,  içlerinde Erguvan ağaçları kullanılan su kanalları, koruları birbirlerine bağlayarak aradaki güzellikleri daha da muhteşem kılıyor.

 

Yedi Tepeli Oyun Alanları...

Bosphorus City’de farklı yaş gruplarına göre düzenlenmiş çocuk oyun alanları,  “Yaşayan Boğaziçi” konseptine uygun olarak, Boğaziçi mekanlarını çağrıştırıyor. Oyun alanlarının bir kısmı Yedi Tepeli İstanbul olgusundan yola çıkılarak oluşturulan tepeciklere kurulurken, çocuklara klasik oyun aletleri sunmaktansa, beş duyuya hitap eden duyu parkları ve oyun alanları sunuluyor.

 

Engelliler için düşünülen ayrıcalıklar...

Bosphorus City’de evler ve sosyal alanlar arasında tekerlekli sandalye ile geçişlerin sağlanabileceği genişlikler oluşturulmaya özen gösterilerek tüm yolların eğim dereceleri buna göre tasarlandı. Sitede, yaşlı kişiler için yürüyüş ve yaya akslarında yer yer dinlenme amaçlı oturma bölümleri de bulunuyor. Kültür-fizik aletlerinin bulunduğu noktalarda özellikle engelli kullanıcıların ölçütlerine uygun malzemeler de yer alıyor. Meydanlara ulaşımda engelliler için merdiven yerine geçişler rampa olarak tercih edilerek, kolaylık sağlanıyor.

 

Pilates ve Yoga Alanı...

Aktif sporlarla uğraşmayı tercih etmeyen site sakinleri için alternatif oluşturmak ve sosyal ilişkileri pekiştirmek amacıyla pilates-yoga tarzı, bedensel ve ruhsal gelişime hitap eden bir alan da Bosphorus City’nin ayrıcalıkları arasında. Böylece özellikle ruh dinginliğine önem veren ve spor yapmak isteyenleri bir noktada buluşturan pilates ve yoga alanı, İstanbul’un yedi tepesinin temsil edildiği alanda tepelerden birisi üzerine konumlandırılmış ve işlevine uygun olarak oldukça sakin bir noktada yer alıyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sur Yapı Tempo City'de 0 Peşinat + 0 Faizle Ev Fırsatı


Kağıthane Cendere Caddesi'nde Sur Yapı'nın yeni projesi olarak yükselmekte olan Tempo City'de 0 peşinat, 0 faiz ve 20 yıla varan vade seçenekleri ile ev sahibi olmak mümkün..

 

Sur Yapı'nın Kağıthane Cendere Caddesi'nde Axis AVM'ye komşu, maslak'a 5 dakika, Taksim ve Beşktal'a ise 19 dakika uzaklıkta hayata geçirmekte olduğu yeni proje Tempo City'de 0 peşnat + 0 faizle ev sahibi olma fırsatı sunuluyor.

 

20 yıla varan vade seçenekleri ile dikkat çeken Tempo City projesinde kullanım alanları 61 metrekare ile 193 metrekare aralığında, 1+1, 2+1 ve 3+1 tiplerinde 217 daire yer alıyor. 2 blok olarak yükselcek olan Tempo City proejsinde  fitness salonu, açılabilir teras havuzu, kafeler ve restoranlar, mağazalar ve otopark da  bulunuyor.

 

01-06-2010
Bu haber toplam 5400 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?