En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » 22.02.2018 12:58
Beylikdüzü Office Park

Beylikdüzü Office Park

Beylikdüzü'nde rezidans, ofis ve otelden oluşacak İstanbul Office Park projesi bölgenin çehresini değiştirmeyi amaçlıyor. 2011'de tamamlanacak projede çok amaçlı kullanım alanları yaratılacak
Bekay İnşaat, krizde de projelerine dur demiyor. Beylikdüzü'nde İstanbul Ofis Park projesini hayata geçiren şirket içerisinde oteli ofis bloğu ve residenceların bulunduğu karma bir projeyi hayata geçiriyor. Hadımköy kavşağının güney ucunda 50 dönüme varan iki komşu arsanın üstüne inşa edilecek proje 290 bin metrekare inşaat alanına sahip. İçerisinde bir 50 bin metrekare ofis alanı buluna üç ofis bloğu, 150 yataklı business otel ve ortalama 300 rezidanstan oluşacak bir rezidans bloğu yer alan projenin mimarları ise Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak.

Dört mevsimlik proje
Avcıoğlu ve Kırmızıtoprak projeyi sıradan bir proje olarak ele almaktan çok bir şehircilik konusu olarak ele aldıklarını kaydediyor. Hem özel araba hem de toplu ulaşım araçları ile ulaşılabilecek projede yaşayacak olanlar için gece ve gündüz kullanım, dört mevsimde değişen kullanım alanlarıyla birlikte ele aldılar. Bu amaçla iki arsanın birleşiminden oluşan bölgede arsaların ortasından geçen yol hem indi bindi alanı olarak kullanılıyor hem de projedeki ofis, rezidans ve dükkan gibi karma alanları birbirine bağlayan bir meydan işlevi görüyor. Projenin çarşı bölümündeki dükkanlar, alışveriş alanları, kafe ve restoranlarla hem yüzünü sokağa dönüyor hem de meydana ve kendi iç sokağına açılıyor.

Stüdyo ve loftlar da var
Çarşı bölümünün hemen üstünde ise geniş çatı bahçesi bulunan 70 m2'lik stüdyo daireler ile 100-150'm2'lik loftlar yer alıyor. Projenin ortak kullanım alanında ise açık ve kapalı havuz, gym, spa ve bir eğlence merkezi bulunuyor. Projenin içindeki 150 yataklı business otel ise iki ofis bloğu ve residence bloğu arsasının köşesine yerleştirilmiş.

300 özel rezidans ve apart otel yer alacak

* Büyüklükleri birbirinden farklı üç ayrı blokta 50 bin m2 ofis alanı bulunuyor.
* Proje içinde 50 bin m2 çarşı ve dükkan alanı yer alacak.
* İçinde ortalama 300 rezidansın olacağı 30 bin m2'lik rezidans bloğu.
* Ofis bloğundaki metrekare fiyatları 15 ile 20 dolar arasında değişecek

'Esnek projeler hayata geçiriyoruz'
Geçmişte sanayi ve tarım alanı olarak kullanılan bölgenin çehresi projelerle değişiyor. Şimdilerde işyeri, konut, otel, çarsı, fuar merkezi projeleri ile dinamik bir hale geliyor. Mimar Avcıoğlu, Ulaşım olanakları özelden toplu taşımaya doğru geçtikçe bölgenin genel karakteri değişecek. İstanbul gibi bir büyük şehir için gerekli olan yeni merkezlerden biri oluşacak. Bu nedenle ABD'nin Orta Amerika kentleri için düşünülen içe dönük planlamalar yerine tasarım kriterlerini şehre entegre eden açık sistemlere yönelik ve esnek projeler hayata geçiriyoruz diye konuşuyor.

Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
30-04-2009
Bu haber toplam 10278 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?