En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » 18.03.2018 06:14
Bayburt Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

Bayburt Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

TOKi tarafından ihale edilen ve yüklenici firmanın 2011 yılında teslim edeceği hastane temel atma töreninde butona protokol üyelerinin basmasıyla, temele ilk harç döküldü.

Bayburt Valisi Kerem Al, Bayburt milletvekilleri Ülkü Gökalp Güney ve Fetani Battal, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, il Genel Meclisi Başkanı Raci Bayrak ile diğer ilgililer ve vatandaşların katılımıyla ilk program Bayburt Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı'nca Bayburt'a gönderilen MR cihazının hizmete girmesi töreni ile hizmet binası açılışının ardından 50 yataklı kadın, doğum ve çocuk hastanesi temel atma töreni yapıldı.

TOKi tarafından ihale edilen ve yüklenici firmanın 2011 yılında teslim edeceği hastane temel atma töreninde butona protokol üyelerinin basmasıyla, temele ilk harç döküldü.

Burada konuşan milletvekili Güney, temeli atılan hastanenin son teknoloji ile donatılacağını belirterek, 'Bu hastaneyi Bayburt'a kazandırmak için iki milletvekiliniz olarak bizler yoğun çaba ve mesai harcadık. Çok şükür bu hastaneyi Bayburt'a kazandırdık' dedi.

Protokol üyeleri daha sonra merkeze bağlı Yedigözeler köyünde yapılan ve su tutmaya başlanan 'Yedigöze Köyü Küçük Ölçekli Sulama Göleti' açılış törenine katıldı.

Vali Al, törendeki konuşmasında, suyun 'hayat' olduğunu dile getirerek, 'Bu düşünceyle biz de Bayburt'ta hem göçü önlemek adına hem de yaşayanları yaşadıkları yerde doyurma adına 3 yıl evvel ilk geldiğimizde aldığımız karar neticesinde bugün 11'inci göletimizi açmış bulunuyoruz. Bu göletin topraklarımıza bereket ve halkımıza da nimet olarak dönmesini diliyorum' diye konuştu.

Törende konuşan köy muhtarı Zülkarni Bozkuş, 64 yıllık özlemlerini gideren tüm yetkililere teşekkür etti.

il Genel Meclisi Başkanı Bayrak ise göletin ildeki 11'inci gölet olduğunu kaydederek, 'Kil çekirdekli zone gövde yapısında, 12 metre yüksekliğinde, 43 bin metreküp su tutma kapasitesinde, 250 dekar tarım alanını sulayacak bir gölettir' dedi.

Tören plaket sunumu, ikram ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bayburt'ta Emekliler İçin 200 TOKİ Konutu Yapılacak


Maliye Bakanı Naci Ağbal, TOKİ Başkanı Ergun Turan ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ve bu kapsamda Bayburt'ta emekliler için 200 TOKİ konutu inşa edilmesine karar verdiklerini söyledi..

 

AK Parti'nin seçim beyannamesindeki müjdeler kapsamında yer alan toplu konut projeleri için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan ile görüştüğünü belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal,  bu kapsamda Bayburt'ta emekliler için 200 konutluk bir proje hayata geçirileceğini söyledi.
 
Görüşmede, Bayburt'ta TOKİ işbirliğiyle gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projelerinin de ele alındığını belirten Bakan Ağbal, seçim beyannamesinde yer aldığı gibi Bayburt'ta emekli vatandaşlar için konut yapılacağını ve inşaat çalışmaları yakında başlayacak olan söz konusu 200 konuttan sadece ememeklilerin faydalanabileceğini söyledi.
 
Bakan Ağbal, TOKİ ile Bayburt Belediyesi işbirliği ile yürütülen kentsel dönüşüm projelerinin hepsinin tamamlandığnını ve kentteki kentsel dönüşüm çalışmalarına 2016 yılında başlanacağını söyledi.
 
 
06-12-2010
Bu haber toplam 5304 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?